Global Champions TourSkoki

Longines Global Champions Tour w Nowym Jorku

Longines Global Champions Tour w Nowym Jorku. Cała czołówka światowych gwiazd skoków przez przeszkody zmierza na Longines Global Champions Tour w Nowym Jorku, który odbędzie się w dniach 23-25 ​​września tego tygodnia.

Wraz z rosnącym oczekiwaniem na przedostatni etap sezonu, dziś okazuje się, że wśród amerykańskich zawodników rywalizujących w spektakularnym miejscu Governors Island będą McLain Ward, Kent Farrington, Georgina Bloomberg, Margie Goldstein-Engle, Lillie Keenan i Spencer Smith.

Zmierzą się z gwiazdorskim zespołem międzynarodowym, w tym Pieter Devos, Marcus Ehning, Ben Maher, Daniel Deusser, Peder Fredricson, Edwina Tops-Alexander, Darragh Kenny, John Whitaker i obecny numer jeden na świecie Henrik von Eckermann.

Georgina Bloomberg, która urodziła się i wychowała w Nowym Jorku i jest właścicielką rodzimego zespołu GCL New York Empire, powiedziała: „Będziemy mieć najlepszych jeźdźców skoków na świecie [w Nowym Jorku] – nie tylko w kraju, na świecie – przyjdź i skocz na najwyższym poziomie rywalizacji.”

„To naprawdę najlepsi z najlepszych na świecie i myślę, że każdy, kto przyjdzie, naprawdę zobaczy emocje związane z tym sportem”.

Inną czołową amerykańską zawodniczką, która będzie rywalizować, jest Margie Goldstein-Engle, która powiedziała: „To dla nas bardzo ekscytujące, że pochodzimy z Ameryki, mieć tutaj kolejny Global Tour.”

Longines Global Champions Tour w Nowym Jorku

Każdego popołudnia od piątku 23 do niedzieli 25 września najlepsi zawodnicy w skokach przez przeszkody będą rywalizować na specjalnie wybudowanej piaszczystej arenie, a widzowie będą mogli oglądać zawody.

Gdy Longines Global Champions Tour osiąga swój punkt kulminacyjny, scena jest przygotowana na jedno z najlepszych starć w historii sportu. Obecny lider, Christian Ahlmann, ma tuz za plecami najlepszego Brytyjczyka, Bena Mahera. Walka zapowiada się fenomenalnie, będzie to jedna z najbardziej ekscytujących końcówek serii Longines Global Champions Tour.

Co najważniejsze, Ahlmann z Niemiec nie wyjdzie na arenę w Nowym Jorku, więc zostanie przy 238 punktach które widnieją przy jego nazwisku w klasyfikacji mistrzostw, zaledwie sześć punktów przed Maherem, który obecnie zajmuje drugie miejsce z 232 punktami. Zwycięstwo Mahera w LGCT Grand Prix Nowego Jorku sprawi, że obecny numer 6 wskoczy na prowadzenie z 259 punktami przed długo oczekiwanym finałem w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej, który odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Z najlepszymi 8 wynikami w sezonie, Maher musi poprawić swój najgorszy wynik 13 punktów w Nowym Jorku, aby zwiększyć swoje punkty, podczas gdy Ahlmann będzie musiał zdobyć ponad 22 punkty w Rijadzie, jeśli chce zmienić swój wynik.

Teren pokazowy znajduje się tylko około 800 jardów od krańca Dolnego Manhattanu z ośmiominutową przejażdżką promem przez port z łodziami odpływającymi z dowolnego budynku Battery Maritime na Dolnym Manhattanie do Soissons Landing. W soboty i niedziele promy zabiorą również odwiedzających na Governors Island z Brooklyn’s Pier 6. Prom na wyspę kosztuje 3 dolary, a promy powrotne nie mają biletu z powrotem do miasta. Podczas trzydniowej imprezy goście mogą po prostu wejść i cieszyć się światowej klasy sportami jeździeckimi każdego popołudnia. Promy są bezpłatne dla dzieci poniżej 12 roku życia i seniorów, a także posiadaczy IDNYC oraz obecnych i byłych członków służby wojskowej.

 

Opracowanie WegNews na podstawie mat. prasowych LGCT; fot. LGCT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *