Global Champions TourSkoki

Daniel Deusser najlepszy podczas Longines Global Champions Tour Grand Prix Nowy Jork

Daniel Deusser najlepszy podczas Grand Prix Nowego Jorku Longines Global Champions Tour.  W mieście, w którym spełniają się marzenia, spektakularnym zwycięstwem w Grand Prix Nowego Jorku Longines Global Champions Tour, popisał się Daniel Deusser z Niemiec i Scuderia 1918 Tobago Z.

Pod czujnym okiem Statuy Wolności Daniel Deusser i jego Scuderia 1918 Tobago Z, zapewnili sobie zwycięstwo z czasem 41,07 sekundy. Aż cztery pary w rozgrywce kończyły swoje przejazdy z czas różniącym się w przedziale  0,5 sekundy. Drugie miejsce wywalczył Pieter Devos i Moms Toupie de la Roque, którego drugie miejsce przybliżyło do rywalizacji o tytuł mistrza całego sezonu. Miejsce trzecie zajęła Baryard-Johnsson i H&M Indiana tym samym zawodniczka z dziewiątej pozycji w klasyfikacji mistrzowskiej przed sobotnim LGCT Grand Prix Nowego Jorku, przeskoczyła o pięć miejsc w górę tabeli, by zająć czwarte miejsce przed finałem.

TOP 10 Grand Prix Nowego Jorku Longines Global Champions Tour 2022

wyniki LGCT Nowy Jork top 10

Fani wypełnili każdą możliwą przestrzeń wokół areny, pakując się nawet do tętniącej życiem wioski handlowej, aby tylko ujrzeć przebłyski swoich bohaterów skaczących przez przeszkody, rywalizujących pod czujnym okiem Statuy Wolności. Zawodom, jak zawsze towarzyszyła elegancka gościnność a trybuny wypełnione były po brzegi znanymi gośćmi, w tym rodzinami Bloomberg i Gates, a także takimi jak Christy Turlington.

Daniel Deusser w wywiadzie GCTV: „Jeżeli tak wyjdzie, że jako ostatni jedziesz w rozgrywce i kończysz na pierwszym miejscu, to zawsze jest fajnie! Zaczęło się bardzo dobrze i mogłem zrobić jedna fule mniej do przeszkody numer 13, więc wiedziałem, że będzie blisko. Miałem trochę szczęścia. To jest tak gra. Dzisiaj przy pięknym słońcu, a zwłaszcza pełnej publiczności, skakanie tutaj w Nowym Jorku było świetną zabawą. To był super dzień, dziękuję publiczności za kibicowanie nam. Do zobaczenia w przyszłym roku!”

To był dopiero czwarty start Tobago po przerwie, a Deusser jest zachwycony, że jeden z jego najlepszych koni powrócił na szczyt: „Oznacza to, że Tobago wrócił do formy. Wygrałem już Grand Prix (LGCT) w Cannes z Bingo Ste. Hermelle, co było dużym osiągnięciem. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że Tobago w końcu wrócił do formy i mam nadzieję, że będę się nim cieszył trochę dłużej”.

Govenors Island w sercu nowojorskiego portu po raz drugi gościła trasę Longines Global Champions Tour po Nowym Jorku. Imponująca linia horyzontu Dolnego Manhattanu, kultowy prom Staten Island i strzelista Statua Wolności, które stanowią niesamowite tło dla dzisiejszego starcia LGCT Grand Prix, były równie imponujące, jak lokalizacja.

Jako jedyny zawodnik w konkursie, który nie zakwalifikował się jeszcze do LGCT Super Grand Prix w Pradze, Shane Sweetnam i Alejandro zdobyli złoty bilet do finałowych rozgrywek z pula nagród 1,25 miliona euro, tak jak w 2019 roku. Zapewnienie sobie czwartego miejsca w Grand Prix z czasem 41,51 sekund para będzie sporą konkurencją, z którą należy się liczyć w listopadzie.

Shane uśmiechnął się: „To już drugi raz kwalifikuje się Alejandro do LGCT Super Grand Prix, co pokazuje, jakim jest wspaniałym koniem. Był blisko w Miami, więc pomyślałem, że mam dzisiaj szansę na wygraną. Jestem bardzo podekscytowany, że zakwalifikowałem się i bardzo podekscytowany dzisiejszym wynikiem”.

Pierwszą piątkę dopełnili McLain Ward i dwukrotny mistrz LGCT Ben Maher. Maher mógłby dziś przejść do historii, gdyby powtórzył swoje zwycięstwo w LGCT Grand Prix Nowego Jorku tak jak w 2019 roku, mistrz Wielkiej Brytanii wygrałby mistrzostwo w sezonie 2022. Jednak Faltic HB zrobił cztery błędy w 70,97 sekundy co dało zawodnikowi szóste miejsce, a to co oznacza, że ​​zmierza do Finału na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Deusser zapewnił już sobie start na LGCT Super Grand Prix występem w LGCT Cannes.  Mając już kwalifikacje, mógł skupić się na dzisiejszej jeździe, a nie na przyszłych możliwościach. Deusser wyjaśnił: „Prawdopodobnie byłaby trochę większa presja, gdybym nie został już zakwalifikowany. Właśnie pomyślałem o tym, jak mógłbym wygrać ten konkurs i udało się. Jestem dzisiaj bardzo szczęśliwy.”

Aktualny ranking po Grand Prix LGCT w Nowym Jorku i jedyni trzej zawodnicy rywalizujący o zdobycie tytułu w 2022 r. w finale w Rijadzie (21-23 października) są następujące:

1. Ben Maher 250
2. Pieter Devos 244
3. Christian Ahlmann 238

 

Opracowanie WegNews na podstawie mat. prasowych LGCT; fot. LGCT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *