Global Champions TourTOP

Malin Baryard-Johnsson i H&M Indiana nie wystartują LGCT Super Grand Prix

Malin Baryard-Johnsson i H&M Indiana nie wystartują LGCT Super Grand Prix. Ze względu na niewielką ranę na nodze H&M Indiana, Malin Baryard-Johnsson niestety musiała wycofać się z największego wydarzenia sezonu, LGCT Super Grand Prix i GLC Super Cup, które odbyły się w ten weekend w GC Playoffy w Pradze.

Malin Baryard-Johnsson dostała się LGCT Super Grand Prix i GLC Super Cup do w ostatnich trzech Grand Prix LGCT 1,60 m, po których to para była wyraźnym faworytem do zwycięstwa!

Jako jedna z solidnych podpór Stockholm Hearts powered by H&M, Indiana znacząco przyczyniła się do sukcesu zespołu, który w tym sezonie zajął 2. miejsce w tabeli liderów. Była odpowiedzialna za jedną czwartą wszystkich punktów Stockholm Hearts, skacząc 3 razy z 4 rund w sezonie, będąc tylko jednym z trzech koni, które to zrobiły.​

Ciosem dla drużyny jest fakt, że będący w formie duet nie weźmie udziału w tegorocznym finale, a Baryard-Johnsson wyraziła swój smutek. „Oczywiście, że jestem bardzo smutna. Mieliśmy wspaniały rok i naprawdę nie mogłam się doczekać Super Grand Prix w Pradze. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy ponownie”.

Po 15 etapach Grand Prix LGCT i finale  przyszedł czas na zawody Global Champions Playoffs, czyli zwieńczenie tegorocznych rozgrywek LGCT! Gospodarzem wydarzenia będzie Praga. Wydarzenie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej O2 Arena, w której to zmieści się 20 tys. widzów.

Konkursy LGCT Super Grand Prix i GLC Super Cup odbędą się w dniach 17-20 listopada, i to one będą gwoździem. Którzy zawodnicy zawalczą o najważniejsze trofeum sezonu oprócz Malin Baryard-Johnsson?

Prawo do startu w Super Grand Prix otrzymywał zwycięzca podstawowego Grand Prix , natomiast jeżeli chodzi o prawo startu w GCL Super Cup to tu kluczowy był ostatni ranking Global Champions League. W Super Grand Prix z nagrodami w wysokości 1,25 mln euro wystartuje 15 zawodników.

Konkurs Super Grand Prix został zaplanowany na sobotę, natomiast starcie ekip w GCL Super Cup rozpocznie się we czwartek ćwierćfinałem, następnie odbędzie się piątek odbędzie się półfinał i niedzielny finał.

 

Tegoroczni pretendenci do nagrody Super Grand Prix to:

Ludger Beerbaum (Niemcy)

Katrin Eckermann (Niemcy)

Denis Lynch (Irlandia)

Sanne Thissen (Holandia)

Malin Baryard Johnsson (Szwecja)

Christian Ahlmann (Niemcy)

Daniel Deusser (Niemcy)

Henryk von Eckermann (Szwecja)

Marlon Modolo Zanotelli (Brazylia)

Max Kuhner (Austria)

Pieter Devos (Belgia)

Michael Pender (Irlandia)

Christian Kukuk (Niemcy)

Mclain Ward (USA)

Harry Smolders (Holandia)

Super Grand Prix Praga 2022

Opracowanie własne WEGNews na podstawie mat. prasowych LGCT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *