RajdyTOP

Wyniki Mistrzostw Europy FEI w Rajdach 2023 – Triumf Francji i Niemiec

Wyniki Mistrzostw Europy FEI w Rajdach 2023

Mistrzostwa Europy FEI w Wytrzymałości 2023, które odbyły się w Ermelo w Holandii, przyniosły emocje do ostatniej chwili. Francja i Niemcy stanęły na najwyższym stopniu podium, zdobywając złote medale w kategoriach drużynowej i indywidualnej.

Indywidualne starcie

W rywalizacji indywidualnej to Sabrina Arnold z Niemiec, jeżdżąca na koniu Easy El Boheira, okazała się najlepsza, wyprzedzając o dwie sekundy Marię Alvarez Ponton z Hiszpanii, która zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce przypadło Philippe’owi Tomasowi z Francji, który stracił do Ponton tylko jedną sekundę.

Arnold, która nie była faworytką wyścigu, podkreśliła wyjątkowy charakter swojej klaczy, która „sama zdecydowała, że przyszedł czas walczyć o wygraną”.

Walka drużyn

W kategorii drużynowej to Francja triumfowała, zdobywając złoty medal, a Hiszpania musiała zadowolić się srebrem. Niemcy uzupełniły podium, zdobywając brąz. Francuzi potwierdzili swoją dominację w tej dyscyplinie, zdobywając drugi drużynowy złoty medal w tym roku.

Duch drużyny

Drużynowy duch był widoczny wśród Francuzów, którzy z dumą przekroczyli linię mety trzymając swoją flagę narodową. Ciekawostką jest, że konie dwóch członków drużyny mają tego samego dziadka ze strony matki, arabskiego ogiera Piruet.

Trasa pełna wyzwań

Zawodnicy rozpoczęli rywalizację we wczesnych porannych godzinach, korzystając z czołówek do rozgrzewki. Trasa, pełna pięknych widoków, zaoferowała jeźdźcom przejażdżkę obok wrzosowisk, a słońce towarzyszyło im przez większość dnia. Wyższe temperatury i szybkie tempo stanowiły wyzwanie dla koni i jeźdźców, a kluczową rolę odegrały także kontrole weterynaryjne, które mogły zadecydować o wygranej lub przegranej.

Wartości sportu

Mistrzostwa były zdominowane przez ducha koleżeństwa, dobrego jeździectwa i sportowości. Wydarzenie to zdefiniowały uśmiechy jeźdźców i ich troska o konie, a także radosne świętowanie sukcesów na mecie.

Wyniki:

Indywidualnie

🥇 Sabrina Arnold (Niemcy) – Easy El Boheira

🥈 Maria Alvarez Ponton (Hiszpania) – Bolchoi El Akim

🥉 Philippe Tomas (Francja) – Biwaka De Chalendrat

Drużynowo

🥇 Francja

🥈 Hiszpania

🥉 Niemcy

 

Opracowanie własne na podstawie mat.prasowych. zdjęcie FEI/Martin Dokoupil