Global Champions TourSkoki

Ben Maher trzykrotnym mistrzem w historii Longines Global Champions Tour.

Ben Maher finału Longines Global Champions Tour Riyadh 2022  na pewno długo nie zapomni ponieważ wygrał kolejny finał rozgrywek przechodząć do historii, jako jedyny zawodnik któremu udało się wygrać aż trzy razy ten cykl rozgrywek.

Ben Maher wygrywa Longines Global Champions Tour 2022

Nie zostawiając kamienia na kamieniu w swojej podróży po koronę, Maher dosiadając swojego niesamowitego Faltic HB napisał kolejną kartę w historii LGCT pod błyszczącymi gwiazdami arabskiej nocy i ostatniego etapu Longines Global Champions Tour 2022 w niesamowitej stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie.

Finał rozgrywek i Grand Prix LGCT Riyadh z pulą nagród o łącznej wartości ponad 1,6 miliona euro, przyciągnął najlepsze pary koni i jeźdźców na świecie w jednym celu, aby zorganizować pokaz światowej klasy skoków przez przeszkody.

Mówiąc o swoim fenomenalnym zwycięstwie w sezonie, Maher uśmiechnął się: „To trochę surrealistyczne. LGCT przeniosła ten sport na wyższy poziom w ciągu ostatnich lat, a ja brałem udział w wielu jej etapach i jestem wdzięczny za udział. To był wspaniała sportowa rywalizacja ze wszystkimi najlepszymi końmi i jeźdźcami na świecie tutaj”.

Do ostatniego w tym sezonie Longines Global Champions Tour konkursu Grand Prix (CSI5*, 160 cm) przystąpiło 35 par, a wśród nich najlepszy rezultat uzyskał Michael Pender z Irlandii dosiadający 11-letniego wałacha HHS Calais (Cavalier Royale – Mhs Obos Cruise/Obos Quality 004). MIejsce drugie zajął Harrie Smolders (NED) 13-letni wałach Monaco N.O.P. (Cassini II – Ulla II/Contender), a 3. miejsce wywalczyli Jur Vrieling (NED) 10-letni wałach Long John Silver 3 (Lasino – P-Cuming Love/San Patrignano Corrado).

Ben Maher i Faltic HB w samym Grand Prix LGCT w Rijadzie dość nietypowo zaliczyli start bo złapali 4 pkt. karne za swój przejazd, ale jego bezpośredni konkurenci Pieter Devos z Belgii i Christian Ahlmann z Niemiec złapali po 8 pkt. karnych, co pozwoliło Maherowi utrzyma pozycje lidera i odebrać tytuł Champion of Champions 2022 od Księcia Abdullaha bin Fahad Al Saud – prezesa Saudyjskiej Federacji Jeździeckiej.

 

kwalifikacja LGCT2022
Ostateczna klasyfikacja mistrzostw LGCT 2022

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *