SkokiTOP

Mistrzostwa Świata FEI 2026 – FEI potwierdza kandydatów

Mistrzostwa Świata FEI 2026

Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) potwierdziła dzisiaj listę kandydatów do organizacji Mistrzostw Świata FEI 2026. W skrócie, pięć Komitetów Organizacyjnych zgłosiło się z chęcią organizacji zawodów w różnych dyscyplinach:

  • Aachen (Niemcy): Skoki, Ujeżdżenie, Para Ujeżdżenie, Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego, Powożenie Czterokonne, Woltżerka.
  • Boekelo (Holandia): Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego.
  • Burghley (Wielka Brytania): Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego.
  • Al Ula (Arabia Saudyjska): Wytrzymałościowe.
  • Samorin (Słowacja): Wytrzymałościowe.

Decyzja w sprawie przyznania organizacji Mistrzostw Świata FEI 2026 zostanie podjęta podczas spotkania Zarządu FEI 18 listopada 2023 roku w Meksyku. Decyzja zostanie podjęta po dokładnej ocenie przez Komisję Ewaluacyjną FEI oraz uwzględnieniu rekomendacji Komitetów Technicznych.

Po trzech dekadach unikalnej formuły organizacji Mistrzostw Świata w ramach FEI World Equestrian Games™, w 2022 roku FEI powróciła do bardziej elastycznego podejścia, akceptując oferty na organizację pojedynczych oraz wielodyscyplinowych Mistrzostw Świata. Celem jest dostosowanie się do potrzeb i specyfiki każdej dyscypliny.

Prezydent FEI, Ingmar De Vos, wyraził swoje zadowolenie z różnorodności otrzymanych ofert. Podkreślił sukces Mistrzostw Świata FEI 2022 zorganizowanych w Danii, Włoszech i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wyraził przekonanie, że elastyczne podejście do ofert organizacyjnych służy nie tylko sportowi, ale także kibicom oraz rozwojowi jeździectwa na świecie.

Mistrzostwa Świata FEI 2026 w Skokach, Ujeżdżeniu, Para Ujeżdżeniu oraz Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego będą pierwszymi kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Los Angeles w 2028 roku.