HodowlaSkoki

Mistrzostwa Świata FEI WBFSH Lanaken 2022

Sport, hodowla i handel na najwyższym poziomie – to wszystko charakteryzuje Mistrzostwa Świata FEI WBFSH młodych skoczków, które od 27 lat odbywają się w belgijskiej stadninie Zangersheide w Lanaken. Na imprezę organizowaną przez Judy Ann Melchior i jej zespół w tym roku w dniach 21-25 września przyjadą miłośnicy koni z całego świata. Hodowlane Mistrzostwa Świata Młodych Koni FEI WBFSH w skokach 2022 są punktem kulminacyjnym lata hodowców i są stałym elementem w świecie koni – i to z bezpłatnym wstępem!

Najlepsze młode pokolenie skoczków na świecie.

Organizatorzy znów spodziewają się najlepszych młodych skoczków na świecie. Na Mistrzostwach Świata Młodych Koni FEI WBFSH w skokach w 2022 r. o tytuł mistrza świata walczą konie pięcio-, sześcio- i siedmioletnie. Zwycięstwo liczy się kilkakrotnie, bo na podium zwycięzcy otrzymują nie tylko premię dla hodowców i jeźdźców, ale także tytuł mistrza świata.

W programie również jest test Ogierów Świata FEI, ekskluzywne skoki przez przeszkody na poziomie 1,50 m dla starszych ogierów oraz aukcja, podczas której młode konie z najlepszym rodowodem są licytowane w czwartek, a wybrane najlepsze źrebięta w piątek i sobotę. Jest to kulminacja pracowitego sezonu aukcyjnego źrebiąt Zangersheide. W 2021 r. osiągnięto średnią cenę sprzedaży 43 000 euro. Absolutny rekord!

To wystarczający powód, aby miłośnicy koni udali się do Belgii. W ciągu tych 5 dni we wrześniu wszystko będzie można zobaczyć za darmo: od źrebiąt, przez konie sportowe, po uznane ogiery hodowlane.

Christian Ahlmann, partner Judy Ann Melchior i odnoszący sukcesy jeździec supergwiazdy z Zangersheide, Dominatora 2000 Z, przyjedzie ze swoją drużyną z młodymi końmi w wieku od 5 do 7 lat i doświadczonymi ogierami.

Nie zabraknie też zeszłorocznych Mistrzów Świata pięcioletnich skoczków przez przeszkody Querido VG Z, Otterongo Alpha Z i Dourkhan Hero Z.

„Ten turniej jest wielkim wydarzeniem dla naszych koni. Nawet jeśli nie wszyscy, których mamy z nami, są pretendentami do tytułu mistrza świata, pod koniec roku mamy dla nas odpowiedni test i możemy zobaczyć, na czym stoimy z naszymi końmi – mówi Christian Ahlmann. „Jeżeli po długim sezonie hodowlanym i mimo kilku turniejów ogiery mówią nam, że są gotowe do tego zadania, to z radością prezentujemy je naszym hodowcom.”

Mistrzostwa Świata FEI WBFSH – Lista uczestników

Szczegółowy plan zawodów FEI WBFSH Jumping World Breeding Championship

Opracowanie własne WegNews na podstawie mat. prasowych events.zangersheide; fot. zangersheide

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *