Global Champions TourSkoki

Ludger Beerbaum wygrywa GCT Grand Prix w Hanburgu

Ludger Beerbaum okazał się nie do pokonania w konkursie Grand Prix zawodów Longines Global Champions Tour w Hamburgu.

W konkursie głównym Global Champions Tour jak zawsze publiczność mogła podziwiać najlepszych zawodników. W piątej eliminacji LGCT do głównego konkursu zgłoszonych zostało 50 par.

Pierwszy nawrót pokonało bezbłędnie 17 zawodników ale trzech z nich zanotowało po 1 punkcie karnym za czas. W drugim nawrocie spośród zawodników zakwalifikowanych kolejnym 10 parom udało pokonać się parkur bezbłędnie ale tylko 8 z nich udało zakwalifikować do rozgrywki. W rozgrywce udział wzięły pary, które zachowały czyste konto po dwóch nawrotach konkursu.

W rozgrywce przed własną publicznością niedościgniony okazał się Ludger Beerbaum, który na Casello 2 pokonał swoich rywali bezbłędnym przejazdem w czasie 34,81 sekundy. Drugie miejsce zajął Harrie Smolders a trzecie miejsce Daniel Bluman.

 

Christian Ahlmann startujący na Codex One nadal pozostaje liderem rankingu pomimo 5 miejsca w dzisiejszym konkursie. Aktualnie na swoim koncie Niemiec zgromadził 161 pkt. Zwycięzca, Ludger Beerbaum awansował w zestawieniu i zajmuje obecnie 4 miejsce mając 86 punktów.

Pełne wyniki konkursy Grand Prix LGCT w Hamburgu: TUTAJ

Ranking LGCT po pięciu etapach: TUTAJ

Zdjęcia: Stefano Grasso / opracowanie na podstawie materiałów prasowych LGCT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *