SkokiTOP

London International Horse Show 2022

London International Horse Show 2022.  7 z 10 najlepszych skoczków na świecie weźmie udział w zawodach w Londynie. W tegorocznych zawodach weźmie udział 7 z 10 najlepszych zawodników na świecie. Będziemy gościć panujących mistrzów świata i mistrzów olimpijskich, jak również 7 byłych mistrzów świata nr 1.

7 z 10 najlepszych skoczków na świecie weźmie udział w zawodach w Londynie.

Harry Charles z Wielkiej Brytanii, zwycięzca zarówno Longines FEI Jumping World CupTM Qualifier, jak i Grand Prix Londynu podczas zeszłorocznego Show, powróci, aby bronić swoich tytułów i poprowadzi silny brytyjski kontyngent w Londynie. Charles, którego forma utrzymywała się w 2022 roku, zajmując czwarte miejsce w swoim pierwszym w historii FEI Jumping World CupTM Final i zdobywając drużynowy brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Herning, osiągnął w październiku wysoki w karierze ranking światowy nr 11.

Mistrz olimpijski Ben Maher, kolejny były zwycięzca Grand Prix w Londynie, będzie deptał po piętach swojemu koledze z drużyny, który chce odzyskać prestiżowy tytuł. Maher, obecnie sklasyfikowany jako nr 6 na świecie, dołączy do ExCeL London przez dwóch pozostałych członków brązowego medalu Mistrzostw Świata, Scotta Brash’a i Joe Stockdale’a.

John Whitaker na London International Horse Show 2022

Ulubieniec gospodarzy John Whitaker, który w 2021 roku rozświetlił główną arenę w ExCeL London imponującą liczbą wyników, w tym zwycięstwem i trzecim miejscem w Longines FEI Jumping World CupTM Qualifier, powróci na scenę w wieku 67 lat, aby udowodnić, że wiek to tylko liczba. Na drugim końcu spektrum będzie młody jeździec, Jodie Hall-McAteer, zwycięzca Mistrzostw Under-25 na The London International Horse Show w 2019 i 2021 roku, który zadebiutuje w pięciogwiazdkowych konkursach na Show.

Hall-McAteer z powodzeniem awansowała do seniorskich szeregów w 2022 roku, wielokrotnie reprezentując Wielką Brytanię, w tym podczas finału Nations CupTM w październiku. Jack Whitaker jest kolejnym młodym jeźdźcem, który doskonale radzi sobie na poziomie seniorskim i będzie miał nadzieję, że uda mu się nawiązać do swojego debiutanckiego zwycięstwa na pokazie w zeszłym roku.

Matthew Sampson, który w tym roku szturmem zdobył północnoamerykański region, z wieloma pięciogwiazdkowymi zwycięstwami na koncie, dołącza do brytyjskich zawodników, którzy chcą odcisnąć swoje piętno na rodzimej ziemi, wraz z Guyem Williamsem i Holly Smith, którzy odnieśli sukces na Show w poprzednich latach.

Mistrz Świata Henrik von Eckermann powalczy GP London International Horse Show

Na czele międzynarodowego kontyngentu, który chce zepsuć brytyjską imprezę, będzie podwójny Mistrz Świata Henrik von Eckermann, który był również częścią szwedzkiej drużyny, która zdobyła złoto olimpijskie w Tokio. Światowy numer 1 był niedawnym zwycięzcą kwalifikacji Longines FEI Jumping World CupTM w Weronie, więc będzie miał nadzieję na zdobycie kolejnych punktów w Londynie, aby zapewnić sobie miejsce w finale w Omaha w kwietniu. Do von Eckermanna dołączy jego kolega z drużyny, zdobywca złotego medalu Mistrzostw Świata i Olimpiady, Peder Fredricson, który również zdobył indywidualne srebro w Tokio.

Szwajcarię reprezentować będzie Steve Guerdat, który powróci do miasta, w którym zdobył swój złoty medal olimpijski w 2012 roku, wraz z kolegą z Mistrzostw Świata 2022, Edouardem Schmitzem. Holenderski zawodnik, Maikel van der Vleuten, indywidualny brązowy medalista zarówno na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w zeszłym roku, jak i na Mistrzostwach Świata tego lata, dodaje kolejną jakość do pola zawodników.

Niemiec Daniel Deusser, zwycięzca Grand Prix w Pradze w zeszłym tygodniu, wie, co trzeba zrobić, aby zwyciężyć w Londynie, wygrywając Grand Prix na tym pokazie w 2016 roku. Innym, który zasmakował sukcesu w poprzednich edycjach The London International Horse Show jest Włoch Lorenzo de Luca, który będzie chciał wyjść na wierzch po raz kolejny.

Francja ma silną reprezentację, w tym dwóch jeźdźców w pierwszej dziesiątce na świecie, Julien Epaillard (3) i Kevin Staut (10), a także złoty medalista olimpijski z 2016 roku, Roger Yves Bost. Reprezentantem Irlandii będzie Conor Swail, aktualny światowy nr 5 i niedawny zwycięzca Longines FEI Jumping World CupTM Qualifier w Waszyngtonie. Dołączą do niego rodacy Trevor Breen i Denis Lynch.

Norweg Geir Gulliksen, stały bywalec London International Horse Show, dołączy do Marlona Modolo Zanotelli z Brazylii, Marcusa Ehninga z Niemiec i Austriaka Maxa Kühnera, którzy dodadzą jeszcze więcej międzynarodowego klimatu do najwyższej klasy zawodów.

 

Opracowanie własne WEGNews na podstawie mat. prasowych London International Horse Show

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *