SkokiTOP

Mistrzostwa Europy FEI w Skokach przez Przeszkody – Milano, San Siro 2023

Mistrzostwa Europy FEI w Skokach przez Przeszkody – Milano, San Siro

Mistrzostwa Europy FEI w Skokach przez Przeszkody to jedno z najważniejszych wydarzeń jeździeckich w Europie. Oto kilka informacji na temat tego wydarzenia:

Lokalizacja: Ippodromo SNAI San Siro, Mediolan, Włochy.

Data: Od 30 sierpnia do 3 września 2023 roku.

Mediolan jest gotowy, aby pokazać światu miasto w swoim najbardziej wszechstronnym wydaniu, jako bijące serce narodowej gospodarki, światowej stolicy mody, a także jako miejsce kultury, sztuki i innowacji. Mistrzostwa Europy w Skokach przez Przeszkody stanowią doskonałą metaforę dla pracowitego ducha miasta. Zawody odbędą się na terenie Ippodromo Snai San Siro, który jest naturalnym przedłużeniem botanicznego dziedzictwa historycznego obiektu w Mediolanie.

Program Sportowy:

Harmonogram:

 • Wtorek: Pierwsza inspekcja koni i sesja treningowa.
 • Środa: Pierwsza konkurencja.
 • Czwartek: Pierwsza runda drugiej konkurencji.
 • Piątek: Druga runda drugiej konkurencji – Finał drużynowy.
 • Sobota: Druga inspekcja koni.
 • Niedziela: Trzecia konkurencja składająca się z dwóch rund – Finał indywidualny.

Mistrzostwa Europy FEI w Skokach przez Przeszkody to prestiżowe wydarzenie jeździeckie, które w 2023 roku odbędzie się w Mediolanie, we Włoszech. Mediolan, znany jako globalne centrum mody i designu, zamieni się w arenę dla najlepszych jeźdźców z całej Europy. Wydarzenie to jest organizowane przez FISE, włoską federację sportów jeździeckich, która ma długą i bogatą historię w promowaniu jeździectwa w kraju.

O Organizatorach:

 • FISE (Federazione Italiana Sport Equestri): Założona w 1911 roku jako Włoskie Towarzystwo Koni, FISE przekształciła się w Federazione Italiana Sport Equestri w 1926 roku z siedzibą w Rzymie. Jest to stowarzyszenie non-profit o osobowości prawnej prawa prywatnego, składające się z firm i stowarzyszeń, które uprawiają sporty jeździeckie we Włoszech i propagują ideę w ramach zasad amatorstwa. FISE jest uznawana przez CONI i CIP oraz jest afiliowana do Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI), która uznaje ją jako jedynego przedstawiciela we Włoszech. FISE jest upoważniona do regulowania działalności jeździeckiej we Włoszech we wszystkich jej edukacyjnych, konkurencyjnych, rekreacyjnych i szkoleniowych aspektach. Szczególny nacisk kładzie się na dyscypliny olimpijskie i paraolimpijskie: pełne zawody, ujeżdżenie, skoki przez przeszkody oraz ujeżdżenie paraolimpijskie. Do dyscyplin FEI należą również ataki, wytrzymałość, woltyżerka oraz inne, takie jak reining, ataki paraolimpijskie, działalność kucyków, jazda konna, horseball, interwencje z udziałem koni i zintegrowane sporty jeździeckie, polo.

Mistrzostwa te są nie tylko okazją do podziwiania umiejętności jeźdźców, ale także do celebrowania kultury i tradycji jeździeckiej we Włoszech. Mediolan, jako gospodarz, jest gotowy, aby zaprezentować się światu jako miasto, które łączy tradycję z nowoczesnością, a Mistrzostwa Europy stanowią doskonałą okazję do tego.

Łącznie 24 narodowości zostały zgłoszone do rywalizacji w Mediolanie, z czego 15 z nich wystawiło drużyny:

 • Austria
 • Belgia
 • Dania
 • Francja
 • Wielka Brytania
 • Niemcy
 • Węgry
 • Irlandia
 • Włochy
 • Holandia
 • Polska
 • Portugalia
 • Szwajcaria
 • Szwecja
 • Hiszpania

Zmiany w składach drużyn:

 • Dla Irlandii: Daniel Coyle i Gisborne VDL zostali zastąpieni przez Trevora Breena i Highland President, a Michael Pender i HHS Calais przez Denisa Lyncha na Vistogrand.
 • Dla Włoch: Francesco Turturiello i Made In’T Ruytershof zastąpili Francescę Ciriesi i Cape Coral.
 • Dla Holandii: Kars Bonhof i Hernandez TN N.O.P. zostali zastąpieni przez Kim Emmen i Inflame Go.
 • W szwajcarskiej drużynie Martin Fuchs postanowił wystawić Leone Jei zamiast Conner Jei.

Format Mistrzostw Europy Milano, San Siro 2023

Każde państwo może wysłać maksymalnie pięciu zawodników i dziesięć koni. Piąta para konno-jeździecka z państw, które wysłały pięcioosobową drużynę, może wziąć udział w mistrzostwach indywidualnych – to nowa zasada wprowadzona na tegoroczne mistrzostwa. Państwo, które nie może wysłać pełnej drużyny, może zgłosić jedną lub dwie indywidualne pary konno-jeździeckie. Deklaracja startujących odbędzie się po sesji treningowej we wtorek, a wtedy Chefs d’Equipe wyznaczą czterech członków swojej drużyny i/lub ich indywidualne pary konno-jeździeckie.

Mistrzostwa składają się z trzech konkurencji, które odbywają się w różne dni. Przed rozpoczęciem pierwszej konkurencji w środę, w wtorek odbędzie się sesja treningowa.

Pierwsza konkurencja w środę – gdzie kolejność startu jest losowana – to konkurencja 1.50m Table A oceniana według Table C bez rozgrywki.

Wynik tej konkurencji zostanie przeliczony na pkt. karne: Czas każdego zawodnika jest mnożony przez współczynnik 0.50 i przeliczany na punkty, które muszą być zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku. Drugie miejsce po przecinku zostanie zaokrąglone w górę od .005 i zaokrąglone w dół od .004. Zawodnik z najmniejszą liczbą punktów po tej konwersji otrzyma zero pkt. karnych, pozostali zawodnicy otrzymają liczbę pkt. karnych odpowiadającą różnicy w punktach między nimi a liderem.

Druga konkurencja składa się z dwóch różnych rund w czwartek i piątek, z trasą o maksymalnej wysokości 1.60m według Table A, nie na czas i bez rozgrywki. Tylko zawodnicy i konie, którzy wzięli udział w pierwszej konkurencji, mogą wziąć udział w rundzie w czwartek. Drużyny startują w odwrotnej kolejności klasyfikacji wynikającej z konkurencji w środę i są dzielone na dwie grupy.

50 najlepszych zawodników (plus ci, którzy zajęli 50. miejsce) oraz dziesięć najlepiej sklasyfikowanych drużyn po rundach w środę i czwartek mogą uczestniczyć w rundzie w piątek – gdzie medale drużynowe zostaną przyznane.

Drużyna, która zdobyła najmniejszą liczbę pkt. karnych po rundach w środę, czwartek i piątek, zostanie ogłoszona Mistrzem Europy. W przypadku równości pkt. karnych między drużynami za pierwsze, drugie i/lub trzecie miejsce, lub dla dowolnego z miejsc kwalifikacyjnych do drużyny olimpijskiej, odbędzie się rozgrywka przeciwko zegarowi, w której wszyscy zawodnicy drużyny mogą wziąć udział.

Po dniu odpoczynku w sobotę, finał indywidualny odbędzie się w niedzielę. Finał indywidualny składa się z dwóch rund – obie o maksymalnej wysokości 1.60m i każda oceniana według Table A, nie na czas. Rozpoczynając w odwrotnej kolejności, pierwsza z dwóch rund jest obowiązkowa dla 25 najlepiej sklasyfikowanych par, w tym tych z równą liczbą pkt. karnych za 25. miejsce, podczas gdy druga runda jest otwarta dla dwunastu najlepszych.

Para z najmniejszą liczbą punktów karnych we wszystkich pięciu rundach mistrzostw zostanie ogłoszona Mistrzem Europy. W przypadku równości dla jednego z pierwszych trzech miejsc po drugiej rundzie finału indywidualnego, odbędzie się rozgrywka.