Ujeżdzenie

Ujeżdżenie 2018 – podsumowanie

Ujeżdżenie 2018 podsumowanie. 2018 był kolejnym wspaniałym rokiem dla Isabell Werth, ale niemiecki zawodnik nie był jedynym sportowcem, który zadziwił fanów ujeżdżenia na całym świecie podczas porywających 12 miesięcy.

Od finałów FEI World Cup™ w Paryżu do serii FEI Nations Cup™ i FEI World Equestrian Games™.

Ujeżdżenie 2018 – Puchar Świata FEI w Ujeżdżeniu™

Rok rozpoczął się od finałów Pucharu Świata FEI w Ujeżdżeniu™, które odbyły się w kwietniu w Paryżu. Po kilku dniach wspaniałych pokazów jeździeckich, które zgromadziły w AccorHotels Arena komplet publiczności, wszystko sprowadziło się do zawodów Freestyle.

Pierwsze miejsce zajęła Niemka Isabell Werth na koniu Weihegold OLD, ale nie obyło się bez walki. Weteranka ujeżdżenia musiała stawić czoła srebrnej medalistce, Laurze Graves z USA, która dzień wcześniej wygrała Grand Prix i uzyskała wynik 89,082%.

Na trzecim miejscu znalazła się Jessica Von Bredow-Werndl z Niemiec, która ze łzami w oczach cieszyła się, że jej 17-letni koń rasy holenderskiej Warmblood Unee Bb po czterech finałach Pucharu Świata FEI ma jeszcze siłę.

Ujeżdżenie 2018 – FEI Dressage Nations Cup™

Następnie w połowie roku światowe sławy ujeżdżenia wzięły udział w FEI Dressage Nations Cup™, którego ostatni etap odbył się w Hickstead pod koniec lipca.

Ostatecznie to Szwecja wygrała siedmioetapowy konkurs, częściowo dzięki trzem zwycięstwom w Compiègne, Uggerhalne i Falsterbo. Drugie miejsce w tabeli zajęła Holandia, a trzecie Dania.

W Hickstead, drużyna Francji wyciągnęła powtórzenie ich zwycięstwa z 2017 roku, aby zająć pierwsze miejsce, z Pierre Volla osiągając osobisty najlepszy wynik 76,325 procent w stylu wolnym, po zajęciu pierwszego miejsca w indywidualnym Grand Prix zaledwie dwa dni wcześniej.

Anne Sophie Serre, Arnaud Serre i Alexandre Ayache byli w celebracji szampana na podium, podekscytowani, aby zakończyć sezon Pucharu Narodów, który rozpoczął się w marcu w Wellington na Florydzie.

W sierpniu Jacqueline Siu z Hongkongu zdobyła złoto w konkursie indywidualnego ujeżdżania na Igrzyskach Azjatyckich 2018 w Indonezji. Malezyjski zawodnik Mohd Qabil Ambak zajął drugie miejsce, podczas gdy brąz trafił do południowokoreańskiego jeźdźca Hyeok Kim.

Złoto drużynowe trafiło do japońskiego kwartetu Masanao Takahashi, Shunsuke Terui, Kazuki Sado i Akane Kuroki, a podium uzupełniły Korea Południowa i Tajlandia.

 

Ujeżdżenie 2018 – FEI World Equestrian Games™

Wraz z wrześniem nadszedł FEI World Equestrian Games™ w Tryon w Północnej Karolinie, raz na cztery lata okazja dla najlepszych w Ujeżdżeniu, aby sprawdzić swoje umiejętności. Podczas gdy ostatnie zawody indywidualne w stylu wolnym musiały zostać odwołane z powodu pogody spowodowanej huraganem na wybrzeżu, drużynowe i indywidualne Grand Prix sprawiły, że tłumy były na nogach.

Niemcy zdobyli złoty medal, a na podium ponownie stanęły Isabell Werth i Jessica Von Bredow-Werndl oraz koleżanki z drużyny Dorothee Schneider i Sönke Rothenberger. USA zdobyły srebrny medal, a Wielka Brytania brązowy, kwalifikując się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

W rywalizacji indywidualnej Werth i Laura Graves ponownie stanęły na podium. Brązowy medal trafił do Charlotte Dujardin z Wielkiej Brytanii, na nowym koniu, Mount St John Freestyle, po miłosnej emeryturze Valegro w grudniu ubiegłego roku.

Gdy zmierzamy do końca 2018 roku i nowego roku, akcja FEI Dressage World Cup ™ ponownie nabiera tempa. Podczas gdy Werth będzie faworytem do chwały przez cały rok, będziemy również oczekiwać wielkich rzeczy od dwudziestokilkuletnich gwiazd, takich jak Cathrine Dufour i Sönke Rothenberger. Bądźcie na bieżąco z FEI TV, aby zobaczyć wszystkie emocje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *