HodowlaTOP

P.S.I. Auction 2022 – 4 miliony euro za 6-letnią klacz Chyazint

P.S.I. Auction 2022 – 4 miliony euro za 6-letnią klacz Chyazint. Kiedy tradycja spotyka się z nowoczesną hodowlą koni sportowych, kiedy ludzie zakochują się w koniach, a marzenia się spełniają, to może być tylko jedyna w swoim rodzaju P.S.I. Auction w Ankum. Już czwarty koń z „Orderu Sprzedaży”, córka Casallco, Chyazint, poruszyła serca, gdy sprzedała się rodzinie Auer za niespotykaną, sensacyjną cenę maksymalną 4,0 mln euro.

Była to najwyższa cena osiągnięta przez konia w historii P.S.I. „To niewiarygodny wynik”powiedział Paul Schockemöhle po nowej rekordowej sprzedaży jednego ze swoich skoczków pokazowych. „Chyazint to absolutny super talent, jeden z najlepszych koni, jakie widzieliśmy przez te wszystkie lata. Pod fachowym okiem szwedzkiego jeźdźca Ebby Johansson rozwinęła się w naprawdę absolutnie wyjątkowego skoczka. Najlepsi jeźdźcy na świecie próbowali zdobyć tę klacz dla siebie i jestem pewien, że wkrótce odegra ona rolę w najlepszym międzynarodowym sporcie i na poziomie mistrzowskim.”

43. P.S.I. Auction 2022 – jedną z najlepszych aukcji

43. P.S.I. Auction 2022 była jedną z najlepszych aukcji, założyciele P.S.I. Paul Schockemöhle i Ulli Kasselmann zgodzili się wkrótce potem. Łączne wpływy w wysokości 22 992 000 euro za łącznie 50 koni usprawiedliwiły obu biznesmenów i hodowców w ich odczuciu. Obok rekordowej klaczy Chyazint, wyróżniała się także numer katalogowy 5, Fürstin Aura. Ta potężnie ruszająca się czarna klacz po Fürst Jazz – Don Schufro stała się liderem cenowym kolekcji ujeżdżeniowej, gdy została wylicytowana za 1.050.000 euro i przeszła w ręce belgijskie.
Numer katalogowy 35, LVS Vigo, siedmioletni wałach po Vancouver, również przekroczył granicę 1 000 000 euro. Konie ujeżdżeniowe przyniosły łącznie 9.337.000 euro przy średniej cenie 373.480 euro, a konie skokowe 13.655.000 euro przy średniej cenie 546.200 euro.

P.S.I. Auction 2022 – Bezkonkurencyjni na rynku koni sportowych

Tegoroczna kolekcja wyróżniała się dużą ilością młodych koni sportowych o wybitnym potencjale i najlepszych liniach krwi. 25 ujeżdżeniowych i 25 skokowych młodzików zostało wystawionych na sprzedaż i wylicytowanych z polotem i doświadczeniem przez aukcjonera Hendrika Schulze Rückampa. 600 gości cieszyło się świąteczną atmosferą w Centrum Sportowo-Aukcyjnym P.S.I. w Ankum. Wśród kupujących byli międzynarodowi klienci, w tym wielu stałych bywalców, którzy cenią sobie wysoką jakość, wspaniałą obsługę klienta i osobiste relacje z Hof Kasselmann i Stall Schockemöhle.

Filozofia Performance Sales International spełnia wymagania kupujących i jest unikalna na rynku koni sportowych. ” Szczególnie lojalni klienci polegają na relacji zaufania à la P.S.I. – czynnik, który jest ważniejszy niż kiedykolwiek, zwłaszcza w tych czasach”, podsumował Ulli Kasselmann. „Nasi klienci wiedzą, że w większości przypadków znamy kandydatów z kolekcji P.S.I. od urodzenia i doceniamy ich dobre wychowanie, jak również ich początkowe szkolenie.” Stadniny Lewitz i Osthoff konsekwentnie produkują wyjątkowe konie sportowe, takie jak tegoroczni prymusi. Patrząc w przyszłość, Schockemöhle i Kasselmann są również pewni, że w przyszłym roku będą w stanie stworzyć kolejną najwyższej klasy kolekcję.

 

Opracowanie własne WEGNews na podstawie mat. prasowych P.S.I. Auction 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *