WKKW

Mistrzostwa Świata Pratoni del Vivaro 2022 – Niemcy triumfują w drużynie, Brytyka Ingham zdobywa indywidualne złoto

Mistrzostwa Świata Pratoni del Vivaro 2022. Podczas trzymającego w napięciu ostatniego dnia Mistrzostw Świata FEI w WKKW 2022 w drużynówce zespół niemiecki królował, podczas gdy Brytyjka Yasmin Ingham zaprezentowała kolejny wspaniały występ na swoim 11-letnim wałachu Banzai du Loir, aby zdobyć indywidualny tytuł Mistrza Świata przed Julią Krajewski z Niemiec (srebro) i Timem Price z Nowej Zelandii (brąz).

W rywalizacji drużynowej udział brało 16 drużyn. Złoty medal wywalczyli drużyna niemiecka, w skład której wchodziły pary: Julia Krajewski (GER) i Amande de B’Néville, Michael Jung (GER) i Chipmunk FRH , Christoph Wahler (GER) i Carjatan S oraz Sandra Auffarth (GER) i Viamant du Matz. Srebro trafiło do Stanów Zjednoczonych, a brąz do Nowej Zelandii.

Trzeci tytuł drużynowy Mistrza Świata dla Niemców

To trzeci tytuł drużynowy tytuł dla Niemiec w 15 edycjach Mistrzostw Świata FEI Eventing. Po raz pierwszy wygrali na własnym terenie w Aachen w 2006 roku i zrobili to ponownie w Caen w Normandii we Francji w 2014 roku mając również Auffarthem i Junga w drużynie.

Dla Junga był to dzień mieszanych emocji. W wywiadzie powiedział.

„Przegrać i wygrać w tym samym czasie to dziwne uczucie, aby być szczerym! Ale jestem bardzo szczęśliwy, to był wspaniały dzień, mój koń skakał niesamowicie, był w super formie, wszyscy byliśmy w dobrej formie i chcę tylko podziękować całej naszej drużynie stojącej za nami, która pomogła nam przyjechać tutaj i wspierała w uzyskiwaniu dobrych wyników przez cały tydzień i wygrać złoty medal z całym zespołem. To jest niesamowite!”.

Amerykanie stanęli na podium mistrzostw świata od czasu drugiego zwycięstwa w historii tej imprezy w 2002 roku, więc sukces jest bardzo ważny.

Ostatni raz Kiwi zdobyli brązowy medal w Kentucky w 2010 roku, więc dzisiejsze miejsce było dla nich wielkim wydarzeniem. Dla Tima Price’a zdobycie indywidualnego brązu było również bardzo ważnym momentem.

Niewiarygodne osiągnięcie złota medalistka Yasmin Ingham

Tymczasem indywidualna złota medalistka Yasmin Ingham odzwierciedliła swoje niesamowite osiągnięcie w swoim debiucie na mistrzostwach. „Jestem tak dumna, że wygrałam to dla Wielkiej Brytanii, ale jestem również dumna, że zrobiłam to dla Wyspy Man!”, powiedziała. Urodziła się i wychowała na małej wyspie, która leży między Anglią a Irlandią i która zajmuje powierzchnię zaledwie 572 kilometrów kwadratowych z 85 000 mieszkańców.

złota medalistka Yasmin Ingham
Złota medalistka Mistrzostw Świata 2022 – Yasmin Ingham

Cieszyła się ogromnym sukcesem w karierze na poziomie młodzieżowym i została ukoronowana Sportswoman of the Year na Wyspach w 2013 roku po zdobyciu drużynowego i indywidualnego złota na Mistrzostwach Europy Pony w Arezzo we Włoszech, a w 2018 roku odnotowała swoje pierwsze miejsce w pierwszej dziesiątce w CCI4*L U25 w Bramham. Otrzymała Puchar Godmana w tym roku za najwięcej punktów zdobytych przez brytyjskiego jeźdźca w eventingu w wieku 21 lat i mniej. Wygrała Blenheim w zeszłym roku i była druga w Kentucky na początku tego roku z Banzai. Ma tylko 25 lat i jeździec, który ma siedzibę z Sue Davies i Janette Chinn w Cheshire w Anglii, już ma świat u swoich stóp.

„To było niesamowite, że otrzymałam możliwość rywalizacji tutaj wraz z brytyjskim zespołem, który jest doświadczonymi zawodowcami, więc wiele się nauczyłam. Zespół był fantastyczny i ogromne podziękowania dla nich. Banzai jest najlepszym koniem, na jakim kiedykolwiek siedziałem i nie sądzę, że jeszcze kiedykolwiek będę siedział na takim koniu jak on. Jest niesamowity w ujeżdżeniu, ma tyle prezencji, jest szybki na crossie, jest zwinny, odważny, a potem wchodząc dziś do parkur pokazał wszystkim, że skacze też super! Nie chciałabym siedzieć na żadnym innym koniu”, powiedziała Yasmin Ingham.

 

Opracowanie WegNews na podstawie mat. prasowych FEI; fot. FEI/Richard Juilliart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *