Global Champions TourSkoki

Kukuk wygrywa Longines Global Champions Tour of Rome

W emocjonującym finale Grand Prix Rzymu Longines Global Champions Tour Christian Kukuk stanął na najwyższym stopniu podium startując na swoim imponującym ogierze Mumbai zapewniająć sobie złoty bilet na LGCT Super Grand Prix w listopadzie podczas GC Prague Playoffs.

Z oszałamiającym czasem 42,68 s Kukuk zakończył konkurs przed dwukrotnym mistrzem LGCT Benem Maherem na Faltic HB, który osiągnął równie imponujące 43,35 s. Dopełnieniem podium byli zwycięzca LGCT Grand Prix Paryża Marlon Zanotelli i Like a Diamond van het Schaeck w czasie 43,62 sekundy pokazując, jak ciasno było w czołówce.

Christian Kukuk Mumbai
Christian Kukuk GCT Rzym Mumbai Fot: LGCT Mat.prasowe

Kolejny rozdział Longines Global Champions Tour został napisany w Rzymie z ekscytującym rozgrywką, w której 12 z 34 startujących par zakwalifikowało się do drugiej rundy. Kukuk tak skomentował swoje zwycięstwo: „On jest dla mnie wszystkim. Włożyłem ogromny wysiłek w ten sport i wszystkie konie w ciągu ostatnich 10 lat, szczególnie w Mumbaja. Zawsze marzyłem o wygraniu jednego z Grand Prix (Longines) Global Champions Tour”… Jestem teraz taki szczęśliwy, że naprawdę nie mogę w to uwierzyć. Brakuje mi słów i też jestem trochę roztrzęsiony, ale to po prostu niesamowite.”

Ze swoim drugim miejscem w Rzymie Ben Maher zbliżył się do Christiana Ahlmanna (238 punktów), który ma tylko 6 punktów przewagi w zaciętej walce o mistrzostwo. Wchodząc w ostatnie dwa etapy sezonu, Pieter Devos ma jeszcze 221 punktów, pozostawiając wszystko otwarte w Nowym Jorku (23-25 ​​września) oraz w finale w Rijadzie (21-23 października).

Uśmiechając się, gdy dowiedział się, że zapewnił sobie również miejsce w elitarnym LGCT Super Grand Prix, Kukuk powiedział: „Uwielbiam przyjeżdżać do Rzymu każdego roku, zawsze masz wrażenie, że ludzie naprawdę cieszą się naszym sportem tutaj – naprawdę – możesz poczuć emocje, to po prostu takie piękne wydarzenie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *