Global Champions TourSkokiTOP

Kalendarz rozgrywek LGCT 2023 – Longines Global Champion Tour

Kalendarz rozgrywek LGCT 2023. Odliczanie do sezonu 2023 Longines Global Champions Tour & GCL trwa, ponieważ dziś został ujawniony pełny kalendarz.

Po niezwykłym sezonie 2022, zakończonym zaledwie kilka tygodni temu praskimi playoffami, wszystkie oczy zwrócone są teraz na ekscytujący, 16-wydarzeniowy sezon 2023. Z zupełnie nową destynacją dodaną do ekscytującej mieszanki powracających ulubieńców fanów, ekscytacja nowym sezonem wzrasta, gdy najbardziej dynamiczna seria skoków na świecie uruchamia ogromne nowe projekty i innowacje, aby utrzymać ten sport w ruchu we wszystkich obszarach, w tym znaczny wzrost nagród pieniężnych.

W sezonie 2023 indywidualna seria LGCT i mistrzostwa drużynowe GCL obejmą kontynenty od Bliskiego Wschodu do obu Ameryk, Azji i serca Europy, cementując potężny globalny ślad toru.

Jan Tops, prezes i założyciel Longines Global Champions Tour i GCL powiedział:

„Jesteśmy podekscytowani, aby ogłosić nasz kalendarz na 2023 rok z 16 wydarzeniami na całym świecie. Jesteśmy zachwyceni silnym rozmachem, z jakim LGCT i GCL się rozwijają i co roku cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować naszym pasjonatom mieszankę nowych, ekscytujących lokalizacji i starych ulubionych miejsc, w których znajdą się najwspanialsze miasta świata i kultowe miejsca.

Jesteśmy zaangażowani jak zawsze w rozwój naszego sportu i przyciąganie nowych widzów do skoków, a w przyszłym roku nie możemy się doczekać, aby pokazać wszystkim nasze nowe plany, aby utrzymać LGCT & GCL rosnące w szybkim i ekscytującym tempie.”

Kalendarz rozgrywek LGCT 2023 i GCL 2023 r:

 1. Doha: 2 – 4 marca
 2. Miami Beach: 12 – 15 kwietnia
 3. Mexico City: 20 – 23 kwietnia
 4. Madryt: 12 – 14 maja
 5. Ramatuelle/Saint Tropez: 1 – 3 czerwca
 6. Cannes: 8 – 10 czerwca
 7. Sztokholm: 16 – 18 czerwca
 8. Paryż: 23 – 24 czerwca
 9. Monako: 29 czerwca – 1 lipca
 10. Riesenbeck: 21 – 23 lipca
 11. Londyn: 10 – 13 sierpnia
 12. Valkenswaard: 18 – 20 sierpnia
 13. Rzym: 15 – 17 września
 14. Nowy Jork: 22 – 24 września
 15. Rijad: 26-28 października (finały)
 16. Praga: 16 – 19 listopada (Playoffy)

Kalendarz rozgrywek LGCT 2023 – otwarcie sezonu

Otwarcie sezonu 2023 odbędzie się za nieco ponad trzy miesiące, od 2 do 4 marca na wspaniałym AL SHAQAB w stolicy Kataru, Doha, gdzie po raz pierwszy w historii obie rundy drużynowe GCL odbędą się tego samego dnia. Bądźcie na bieżąco z ujawnieniem nowego formatu klasy LGCT & GCL weekend, który ma zostać ujawniony wkrótce.

Wysoko postawione pierwsze wydarzenie w kalendarzu 2023, odbywające się w światowej klasy obiekcie jeździeckim, zapewni dramatyczne rozpoczęcie nowego sezonu LGCT i GCL. Z Bliskiego Wschodu, Tour kieruje się prosto do obu Ameryk, po czym następuje fantastyczne pięć miesięcy w Europie, w których zatrzymamy się w dynamicznych stolicach, pięknych miejscach na Riwierze, a Riesenbeck International będzie ekscytującym debiutem na trasie przed wielkim finałem w Rijadzie.

Szanghaj w Chinach nie znajdzie się w kalendarzu na rok 2023, ale wszyscy czekają na jego powrót do serii w 2024 roku.

Wyścig o mistrzostwo sezonu zabierze konie, jeźdźców i widzów na całym świecie do 16 głównych miast i kluczowych lokalizacji. Zawodnicy będą walczyć przez cały sezon o złoty bilet, aby zdobyć upragnione miejsce w ostatecznej rozgrywce indywidualnej, Longines Global Champions Tour Super Grand Prix podczas GC Prague Playoffs. Właściciele zespołów, menadżerowie i zawodnicy będą bardzo zmotywowani do osiągnięcia maksymalnych wyników, które dadzą im silną pozycję w finałowych fazach pucharowych GCL Super Cup w O2 Arena w Pradze.

Miliony fanów śledziły sezon LGCT i GCL przez cały 2022 rok, gdy sportowa doskonałość osiągnęła nowy poziom, z najlepszymi na świecie zawodnikami i końmi gwarantowanymi na każdym wydarzeniu. Fani oglądali na żywo w obiektach lub na GCTV live streaming i TV, a także śledzili wszystkie emocje w mediach społecznościowych. W 2023 roku seria będzie miała na celu dalsze rozszerzenie swojej publiczności, koncentrując się na transmisji cyfrowej i transmisji na całym świecie.

Kalendarz rozgrywek LGCT 2023 – milowy krok dla firmy Longines

W tym roku nastąpił ważny krok milowy dla firmy Longines, ponieważ przedłużyła ona swoje długoterminowe partnerstwo z Longines Global Champions Tour do 2027 roku, podkreślając sukces tej współpracy i rosnącą popularność sportu jeździeckiego. Jako partner tytularny i oficjalny chronometrażysta, Longines ponownie będzie mocno obecny w sezonie 2023 i zaprezentuje eleganckie czasomierze, aby docenić wspaniałe występy każdego zwycięzcy Longines Global Champions Tour Grand Prix i Longines Global Champions Tour Super Grand Prix.

W nadchodzących tygodniach zostaną ujawnione nowe składy drużyn GCL na mistrzostwa 2023 GCL, podczas gdy fani na całym świecie będą przygotowywać się do rozpoczęcia kolejnego epickiego sezonu. Wszystkie akcje, w tym GCL R1 i R2 oraz LGCT Grand Prix, będą transmitowane na żywo w GCTV podczas każdego wydarzenia.

Opracowanie własne WEGNews na podstawie mat. prasowych/fot: LGCT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *