HodowlaTOP

Jesienne aukcje koni rekordowe

Jesienne aukcje koni rozpoczęły się zgodnie z planem a kwoty uzyskiwane za sprzedaż koni przyprawiają o zawrót głowy.

Za nami między innymi Jesienne aukcje koni rasy Westfalskiej, w Medingen oraz tegoroczna odsłona aukcji Dutch Sport Horse Sales. Na dwóch pierwszych najdroższe ceny uzyskały konie z predyspozycjami ujeżdżeniowymi natomiast na trzeciej aukcji Dutch Sport Horse Sales zwycięzcą był skoczek i to on został sprzedany najdrożej z pośród tych wymienionych poniżej.

Westfalski Embolo za 590 000€ dla Jessiki von Bredow-Werndl

Jesienna Aukcja koni rasy Westfalskiej  na której wystawiono łącznie 58 koni; 42 konie ujeżdżeniowych oraz 16 skokowych. 43 konie znalazło nowych właścicieli a aukcja wygenerowała sprzedaż w wysokości 1.921.000 euro. Średnia cena sprzedaży wyniosła 44 674 euro.

Od początku na aukcji krążyła jedna nazwa konia, a był nim syn Escamillo, gniady Embolo. Za Embolo już pierwszego dnia licytacji oferowano ponad 100 000€. Ostatecznie koń został zakupiony przez stowarzyszenie z rodziną Werndl, które wylicytowało go za 590 000€. Wylicytowana cena jest najwyższą ceną, jaką kiedykolwiek zapłacono za konia na westfalskiej aukcji.

 

Quanto Fino w Medingen za 220 000 €

33 Jesienna Aukcja w Medingen w tym roku to oferta 20 koni dorosłych oraz 28 źrebiąt. Hitem tej aukcji był 5-letni kasztanowaty wałach Quanto Fino (Quantensprung- Laurentio), który świetnie zapowiada się w ujeżdżeniu. Quanto Fino pojedzie do Hamburga, gdzie dosiadał go będzie Nuno Palma E Santos. W opisie aukcyjnym o Quanto Fino mieżmy przecztać:

Quanto Fino to zwycięża w testach sprawnościowych koni ujeżdżeniowych dla początkujących na poziomie podstawowym.

Matka Quanto Fino jest pełną siostrą licencjonowanego ogiera Light and Easy.

Quanto Fino to kompletny koń ujeżdżeniowy o ponadprzeciętnej dyspozycji we wszystkich trzech podstawowych chodach.

Wałach Khaleesi (Zambesi x Namelus R) – sprzedany za 720 000 EUR

Podczas 18. edycji Jesienne aukcje koni Dutch Sport Horse Sales w dniach 26-27 września na terenie holenderskiego ośrodka Peelbergen Equestrian Centre  konie wyselekcjonowane przez rodzinę Hendrix i Yves Houtackers trafiły do ​​Szwecji, Szwajcarii, Ameryki, Finlandii, Portugalii i Holandii. Jak już stało się jasne w fazie wstępnej, zainteresowanie 21 skoczkami w wieku od czterech do siedmiu lat było duże.

Średnio konie osiągały ponad 180 000 euro, dzięki czemu średnia cena była nieco niższa niż w zeszłym roku.  „Jako organizacja jesteśmy bardzo zadowoleni. Te czasy niosą ze sobą wyzwania ekonomiczne dla wszystkich i na pewno myśleliśmy o tym przed aukcją. To, że mimo to udało nam się osiągnąć takie wyniki, jest fantastyczne” – odpowiada Paul Hendrix. „Każdego roku naszym celem jest prezentacja najlepszej możliwej kolekcji w holenderskiej sprzedaży koni sportowych i wszyscy od dawna nad tym pracujemy. Jestem pewien, że na pewno zobaczymy niektóre z tych koni w topowym sporcie”. Amerykański klient Mathijsa van Astena wygrał licytację dla Khaleesi (po Zambesi), jednego z czterech siedmiolatków z tej kolekcji. Dobre nagrody zdobyła także m.in. sześcioletnia córka Kannan Oracle, która wyjeżdża do Ameryki za 240 tys. euro, a także pięcioletnie Uptons Magic (po Diacontinus) i Manchester (po Grand Slam VDL). obaj zarobili 230 000 euro. „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasi stali klienci znów tu uderzyli i że mogliśmy również powitać kilku nowych klientów”, mówi Paul Hendrix.

Tegoroczna aukcja Dutch Sport Horse Sales nie zdołała pobić rekordu z zeszłego roku, najwyższa uzyskana kwota i tak robi ogromne wrażenie!  7-letni wałach Khaleesi (Zambesi – Can Dance/Namelus R) został sprzedany za 720 000 euro, który od strony ojca jest wnukiem Heartbreakera (Nimmerdor – Bacarole/Silvano), wybitnego skoczka i rewelacyjnego reproduktora. Khaleesi został zakupiony przez kupca z USA.

Całkowita uzyskana kwota wyniosła 3 790 000 EUR, co daje średnią w wysokości nieco ponad 180 000 EUR. Wałach Khaleesi nie jest jednak numerem jeden jezeli chodzi o rekrodową sprzedaż. W minionym roku wałach Viper Z (Vigo d’Arsouilles – Carianda/Grannus) wylicytowany został przez Martina Fuchsa za 750 tys. euro.

 

 

 

Opracowanie WegNews na podstawie mat. prasowych Dutch Sport Horse Sales, westfalenpferde.de, klosterhof-medingen.de

Jeden komentarz do “Jesienne aukcje koni rekordowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *