SkokiTOP

FEI Jumping Nations Cup Final Barcelona 2022 dla Belgów

FEI Jumping Nations Cup Final Barcelona 2022. Zwycięstwem zespołu Belgii zakończył się Finał Pucharu Narodów pod pełną nazwą Longines FEI Jumping Nations Cup w Barcelonie.

FEI Jumping Nations Cup Final Barcelona 2022 – Belgowie z trofeum Pucharu Narodów i kwalifikacjami olimpijskimi

W całej historii rozgrywania Finału w Barcelonie na podium Belgowie już stawali na podium dwa razy w latach 2015 i 2018 i teraz w 2022 stanęli po raz trzeci. W roku 2021 zajęli miejsce trzecie. W zwycięskim składzie startowali Koen Vereecke na ogierze Kasanova de la Pomm. Gregory Wathelet na ogierze Iron Man van de Padenborre, Thomas Gilles na klaczy Calleryama oraz Jerome Guery na ogierze Quel Homme de Hus. Zespół Belgii ukończył Finał z wynikiem 0 punktów i zainkasował premię w wysokości 417 000€.

FEI Jumping Nations Cup Final Barcelona 2022 to również przepustka na IO w Paryżu dlatego Belgowie oprócz zwycięstwa mogli się cieszyć z uzyskania kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Francuzi zajęli II miejsce w FEI Jumping Nations Cup Final Barcelona 2022

Miejsce drugie w finale FEI Jumping Nations Cup Final Barcelona 2022 z wynikiem 4 pkt. zajęła Francja. Skład zespołu to Simon Delestre na wałachu Cayman Jolly Jumper, Kevin Staut na wałachu Viking d’laRousseri. Gregory Cottard na klaczy Bibici i Julien Epaillard na klaczy Caracole de la Roque.

III miejsce w FEI Jumping Nations Cup Final Barcelona 2022 zajęła Szwajcaria.

Szwajcarzy podobnie jak Francja mieli na swoim koncie 4 punkty, ale ich czas łączny przejazdów był gorszy przez co musieli się zadowolić miejscem trzecim. Dla Szwajcarii startowali Pius Schwizer na Vancouver de Lanlore, Martin Fuchs na wałachu Conner Jei, Edouard Schmitz na wałachu Quno, Steve Guerdat na wałachu Venard de Cerisy. Niestety w walce o kwalifikacje olimpijską tym razem Szwajcarzy musieli ustąpić i przegrali z Belgami.

Plan parkuru Finał Longines FEI Jumping Nations Cup w Barcelonie.
Plan parkuru Finał Longines FEI Jumping Nations Cup w Barcelonie.

Pozostałe zespoły biorące udział w FEI Jumping Nations Cup Final Barcelona 2022  zajęły miejsca. Miejsce 4, Holandii (8 pkt.), miejsce 5, Wielka Brytania (16 pkt), miejsce 6 Hiszpania (16 pkt.), miejsce 7 Niemcy (16 pkt.) i miejsce 8 Irlandia (20 pkt.).

 

 

Opracowanie własne WEGNews na podstawie mat. prasowych FEI, fot. Richard Juilliart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *