UjeżdzenieTOP

FEI Dressage World Cup™ – Wyścig do Omaha trwa

Północnoamerykańskie talenty ujeżdżenia rozpoczęły ekscytującą drogę do Omaha, ponieważ seria FEI Dressage World Cup ™ rozpoczęła się w Pensylwanii.

Alice Tarjan i Serenade pierwsze miejsce w rundzie Devon

Alice Tarjan i Serenade uderzyli we wszystkie właściwe nuty, zajmując pierwsze miejsce w rundzie Devon serii, której finał odbywa się w tym sezonie w USA po raz pierwszy od 2017 roku. Ukończyli z dala od kanadyjskiej Megan Lane & Zodiac, jedynej pary spoza USA na liście startowej, i trzeciego miejsca Michael Bragdell & Qredit Hilltop.

Tarjan i Serenade MF, jej własna dziewięcioletnia klacz oldenburska, zachwyciła zarówno sędziów, jak i tłum, zdobywając wynik 76,515% za harmonijną rutynę i dopasowaną muzykę instrumentalną.

„Myślę, że równowaga była trochę bardziej pod górę”, powiedział Tarjan, 43. „Zgubiłem się wiele razy, biedny koń, więc muszę jeździć trochę lepiej myślę. Wykonała swoją pracę jak zwykle. Trochę się zgubiłem, ale to freestyle, więc chyba nie jest to takie oczywiste”.

„To naprawdę trudny freestyle, Marcus zrobił go dla nas. Ale na tym koniu myślę, że jest to możliwe do zrobienia. Jest naprawdę fajnym koniem, próbuje dla ciebie swojego serca i jest naprawdę na pomocach, więc możesz jeździć tak trudny freestyle.”

Bragdell i jego 14-letni ogier oldenburski weszli na arenę niedługo potem przy słyszalnych okrzykach radości. Wybór freestyle’u Bragdella połączył zespół gatunków muzycznych. Gdy Bragdell i Hilltop galopowali po przekątnej do utworu Coldplay „Hymn for the Weekend”, tłum ryczał, oklaskując godny uwagi występ. Sędziowie nagrodzili ich śmiałość wynikiem 73,13%, ich nowym osobistym rekordem, który przesunął ich w górę tabeli liderów.

Lane i jej 18-letni wałach KWPN byli na czworoboku jako ostatni, a ich celem było precyzyjne i konsekwentne wykonanie testu. Para skończyła z wynikiem 75,22%, ale nie była w stanie pokonać Tarjana i Serenade i zajęła drugie miejsce.

Patrząc w przyszłość na kolejne miesiące, Bragdell powiedział: „Prawdopodobnie zejdę do Tryonu. I jestem pewien, że wszyscy celują w Omaha, więc czemu nie. To byłoby super ekscytujące, a być na rodzimej murawie… to byłoby ekstra wyjątkowe”.

 

Seria FEI Dressage World Cup™ jest kontynuowana jeszcze w tym miesiącu z kolejną północnoamerykańską rundą w Sarasota-Myakka City na Florydzie 22 października. W ten sam weekend w Aarhus w Danii rozpocznie się Liga Europy Zachodniej.

 

Opracowanie własne WEGNews na podstawie mat. prasowych FEI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *