Skoki

Dublin Horse Show – Irlandia wygrywa w Longines FEI Jumping Nations Cup™ 2022 Europe Division 1

Dublin Horse Show. Drużyna Irlandii zakończyła serię Longines FEI Jumping Nations Cup™ 2022 Europe Division 1 z perfekcyjnym zwycięstwem przed rodzimą publicznością w Royal Dublin Society Showgrounds w Dublinie (IRL). Było to 24. zwycięstwo narodu gospodarzy w długiej historii Pucharu Aga Khan, która sięga 1926 roku i jest najbardziej pożądaną nagrodą dla każdego irlandzkiego jeźdźca.

Drużyna Michaela Blake’a była jednak naciskana na każdym kroku przez zadziorną francuską czwórkę, która wymusiła dogrywkę w celu rozstrzygnięcia wyniku, a wszystko sprowadziło się do pojedynku pomiędzy ich bohaterem z Hickstead, Markiem Dilasserem, a irlandzkim pionierem Conorem Swailem, który wygrał z ekscytującym przejazdem.

Siedem krajów stanęło na starcie w ostatniej kolejce Dywizji 1

W sumie siedem krajów stanęło na starcie w ostatniej kolejce Dywizji 1, a biorąca udział drużyna Norwegii była pod ogromną presją, ponieważ w momencie rozpoczęcia zawodów zajmowała ostatnie miejsce w tabeli liderów Dywizji 1 Europy. Tylko najlepsza siódemka z dziewięciu krajów startujących w serii Division 1 ma zagwarantowane miejsce w Longines Final w Barcelonie (ESP) pod koniec września, więc dla Norwegów zawody te były ogromną presją. Koniec końców to nie był dzień Norwegów. Zremisowali na półmetku z drużyną USA z 20 błędami i zajęli ostatnie miejsce za Amerykanami, którzy uplasowali się na szóstej pozycji, Brazylia na piątej, a Holandia na czwartej.

Szwajcarzy przyjechali z silnym składem, w którym znalazł się aktualny mistrz Longines FEI Jumping World Cup™ Martin Fuchs, którego ojciec i trener drużyny, Thomas Fuchs, był członkiem ostatniej szwajcarskiej drużyny, która zdobyła tytuł w Dublinie w 1983 roku. Jednak pomimo podwójnych bezbłednych przejazdów Fuchsa Jr. dosiadający Conner Jei, jak i mistrz olimpijski z 2012 roku Steve’a Guerdat na ekscytującej klaczy Dynamix de Belheme, musieli zadowolić się trzecim miejscem po dwóch rundach z ośmioma błędami.

Udany tydzień Michaela Blake

Irlandzki Chef d’Equipe Michael Blake ma za sobą całkiem niezły tydzień, w którym jego drużyna zdobyła kwalifikację olimpijską zajmując czwarte miejsce, a zaledwie siedem dni temu zdobyła brąz na Mistrzostwach Świata ECCO FEI w Herning w Danii. Powrót do domu i zdobycie cennego trofeum Aga Khan jako zwycięzcy dublińskiego etapu serii Longines było nie lada bonusem.

Mający zaledwie 18 lat Max Wachman był zdecydowanie najmłodszym członkiem drużyny. Wnuk Johna i Sue Magnier ze słynnej stadniny Coolmore, największej na świecie hodowli koni wyścigowych, nie ukończył jeszcze nawet szkoły i czeka na wyniki egzaminów końcowych.

W 2019 roku zdobył podwójne złoto na FEI European Pony Championships w Strzegomiu (POL) i zajął piąte miejsce indywidualnie na tegorocznym letnim Young Riders Europeans w Oliva (ESP). Trenowany przez kolegę z drużyny O’Connora i jeżdżący na koniu, który wiózł francuską gwiazdę Simona Delestre’a na zeszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, dał dziś świetną jazdę. „To spełnienie marzeń, by być w tej drużynie!”, powiedział.

LONGINES FEI JUMPING NATIONS CUP™ – DUBLIN HORSE SHOW

Miejsce 1 Irlandia – Chef d’Equipe: BLAKE Michael

 1. SWAIL Conor – COUNT ME IN (G/15/HANN/BAY/COUNT GRANNUS/SHERLOCK HOLMES/MANNON FARM, SANDY LUPTON)
 2. WACHMAN Max – BERLUX Z (G/11/ZANG/-/BERLIN/MAJOR DE LA COUR/COOLMORE SHOWJUMPING)
 3. SWEETNAM Shane – JAMES KANN CRUZ (G/9/ISH/GREY/KANNAN/-/GIZMO PARTNERS, LLC)
 4. O’CONNOR Cian – KILKENNY (G/10/ISH/GREY/CARDENTO 933/-/SUSAN MAGNIER)

Miejsce 2 Francja – Chef d’Equipe: NOOREN Henk

 1. DILASSER Marc – ARIOTO DU GEVRES (G/12/SF/BAY/DIAMANT DE SEMILLY/QUALISCO III/S.A.R.L. EQUIOUEST)
 2. LEVY Edward – UNO DE CERISY (G/14/SF/BAY/OPEN UP SEMILLY/SIEGO/SARL EDWARD LEVY STABLES, FRANCK LEVY)
 3. MOISSONNIER Megane – CORDIAL (S/13/HOLST/BAY/CASALL/CHICAGO Z/LAURENT GUILLET)
 4. STAUT Kevin – VISCONTI DU TELMAN (M/13/SF/BAY/TOULON/DOLLAR DU MURIER/FRANCOISE SANGUINETTI)

Miejsce 3 Szwajcaria – Chef d’Equipe: SORG Michel

 1. SCHMITZ Edouard – GAMIN VAN’T NAASTVELDHOF (G/10/SBS/BAY/CHACCO CHACCO/TOULON/ARTURO FASANA, CÉLINE FASANA)
 2. GUERDAT Steve – DYNAMIX DE BELHEME (M/9/SF/BAY/SNAIKE DE BLONDEL/CORNET OBOLENSKY/LA GIRAFFA SA)
 3. RUTSCHI Niklaus – CARDANO CH (G/14/CH/BAY/CHAMEUR/APARTIGENE V. SCHLÖSSLIHOF/TRUDY GRAF)
 4. FUCHS Martin – CONNER JEI (G/11/HOLST/DBAY/CONNOR 48/COSIMO/ADOLFO JURI)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *